Ako vybrať vibrátor

Ako vybrať vibrátor

Vibrátory sú obľúbenou erotickou pomôckou. Pomáhajú na kvalitnejšiu masturbáciu, no mnoho párov ich využíva aj na spestrenie svojho života v spálni, napríklad v rámci predohry. V ponuke je tak veľký výber rôznych typov, značiek či tvarov, že bežný laik si niekedy nevie zvoliť. V nasledujúcich riadkoch sa mu preto pokúsime poradiť.

Ako vybrať vibrátor pre muža a pre ženu

Vibrátor je erotická hračka a pomôcka súčasne. Okrem toho, že pomáha pri masturbácií a na stimuláciu vzrušenia, môže byť u žien nápomocný aj v prípade posilnenia pevnosti a pružnosti vnútorného svalstva vagíny či svalstva panvového dna.

Primárnym kritériom pri výbere vibrátora je určenie podľa pohlavia. Niektoré vibrátory sú špeciálne určené iba pre ženy, napríklad tie, ktoré stimulujú klitoris či bod G, iné sú zas ideálne pre mužov, najmä ak ide o stimulátory prostaty. S tým súvisí aj sekundárne kritérium výberu, čiže to, ktorú erotogénnu zónu chcete takto stimulovať.

K  dôležitým vlastnostiam a parametrom patria aj:

  • materiál, najčastejšie sa používa hypoalergénny silikón, veľmi žiadaný je aj kov alebo sklo, lacné vibrátory sú z plastu, ten je ale neohybný
  • tvar, kde rozlišujeme buď vibrátory kopírujúce anatomický tvar penisu a tie, ktoré majú ergonomický tvar, vrátane vrúbkovania či výstupkov
  • spôsob vibrácie, klasické vibrátory vibrujú do všetkých strán rovnomerne, no môžete si vybrať aj rotačné vibrátory alebo tie, ktoré imitujú prirážanie
  • ďalšie špeciálne funkcie, napríklad vodeodolnosť, možnosť ovládania na diaľku, prísavka na upevnenie alebo možnosť použitia s postrojom

Najčastejšie typy vibrátorov podľa určenia

Podľa spôsobu stimulácie, vlastností alebo určenia pre konkrétnu erotogénnu zónu si môžete vybrať vibrátory iba na jeden účel, ale aj také, ktoré sú multifunkčné.

Tu sú tie najčastejšie typy, ktoré bývajú v ponuke:

Klasické vibrátory: Základom ponuky bývajú štandardné vibrátory jednoduchého tvaru, ktoré vyplnia vnútro vagíny a jedným či dvoma motormi rozvibrujú celé telo. Môže ísť o plastové, kovové, sklenené aj silikónové vibrátory, ktoré viac či menej kopírujú parametre mužského penisu. Vybavené môžu byť diaľkovým ovládaním.

Vibrátory na bod G: Anatomicky tvarované vibrátory, ktoré majú na konci zahnutie do hora a rozšírenú či zaoblenú špičku, tieto modely sú určené na stimuláciu bodu G. Najčastejšie ide o silikónové vibrátory, ktoré sú hebké a jemné na dotyk, aby nepodráždili sliznicu bodu G, no zároveň majú špeciálne stimulačné funkcie pre dosiahnutie orgazmu.

Vibrátory na klitoris: Ide o špeciálne pomôcky, ktoré sú určené na masáž, stimuláciu a dráždenie klitorisu. Stimulácia je zabezpečená buď na základe vibrovania, pulzovania, masáže alebo tlaku, záleží od konkrétneho modelu. Niektoré vibrátory môžu stimulovať klitoris aj cez prídavný výčnelok a spolu s ním tiež stimulovať bod G.

Dvojité vibrátory: Ak si chcete spoločné hry s vibráciami, dvojité vibrátory sú na to ako stvorené. Najčastejšie fungujú tak, že žena si zavedie do svojej vagíny väčšiu časť vibrátora a tú menšiu si môžu zaviesť partnerka alebo partner do análneho otvoru. Do tejto kategórie patria aj vibrátory určené na súčasnú stimuláciu klitorisu a bodu G.

Análne vibrátory: Tak pre ženy, ako aj pre mužov, sú využiteľné a čoraz populárnejšie análne vibrátory. Ide o špeciálne prispôsobené pomôcky pre análnu stimuláciu, ktoré majú tvar zodpovedajúci ideálnemu prieniku. Na konci majú špeciálnu poistku, aby „nezapadli“ do vnútra. Tie modely, ktoré sú pre mužov, môžu stimulovať aj prostatu.

Špeciálne vibrátory: V tejto kategórii sú vibrátory, ktoré vybočujú z bežnej ponuky. Môže ísť o vibrátory, ktoré sú s prísavkou na upevnenie na stenu či podlahu, vibrátory s masážnou hlavicou, luxusné vibrátory, ktoré obsahujú drahé materiály či prvky, rotačné vibrátory, vibrátory s prirážaním či vibrátory z tzv. nature skin materiálu. Viac typov vibrátorov nájdete na tomto odkaze.

Nezabudnite kúpiť lubrikant a dezinfekciu

Kúpou vibrátora sa samozrejme nič nekončí, iba začína. Aby ste si mohli naplno užiť všetky jeho funkcie a výbavu, netreba zabúdať na lubrikáciu. Overenou voľbou, ktorá je zároveň univerzálna pre všetky vibrátory, sú lubrikačné gély na báze vody.

Tie sú kompatibilné s každým materiálom, jednoducho sa nanášajú a nezanechávajú žiadne stopy a fľaky. V prípade silikonových vibrátorov sú nevyhnutnou voľbou, ak ide o iné materiály, môžete siahnuť aj po lubrikantoch na báze olejov či silikónu.

Zabúdať netreba ani na pravidelné čistenie a údržbu, o čo sa postará sprejová alebo gélová dezinfekcia. Tá odstráni aj baktérie, kvasinky a neviditeľné parazity.

Internetové sexshopy majú najlepšie podmienky

Najlepší výber vibrátorov, či už jednotlivých typov, ale aj značiek, tvarov alebo modelov podľa výbavy, majú internetové sexshopy. Tie na rozdiel od tých kamenných majú aj väčšie a lepšie zásoby skladom, vďaka čomu je nákup otázkou pár kliknutí.

Kúpa vibrátora v online sexshope je veľmi rýchla:

  • najskôr si pozriete ponuku, porovnáte jednotlivé modely, typy a značky a potom si zvolíte vibrátor, ktorý vám vlastnosťami najviac vyhovuje
  • vibrátor vložíte do online košíka, nezabudnite k nemu pridať aj lubrikačný gél a dezinfekciu, pokiaľ už nie sú spolu s ním v nejakej sade
  • vyplníte svoje údaje vrátane doručenia, kde môžete zvoliť doručenie na adresu alebo do najbližšej Zásielkovni, potom zvolíte aj spôsob platby
  • objednávku odošlete a ak ste si vybrali platiť cez internet, napríklad kartou alebo bankovým prevodom, tak túto platbu rovno aj zrealizujete

Online nákup je rýchly, pohodlný a jednoduchý, zrealizujete ho cez počítač, tablet, notebook aj smartfón. Nikam nemusíte osobne chodiť, všetko vybavíte z pohodlia domova, pokojne aj cez gauč, či už ide o nákup alebo aj o samotnú platbu.

Veľkým plusom je, že je možné pozrieť si každý vibrátor detailne. Tie kvalitné a preverené sexshopy majú detailné informácie o funkciách, vlastnostiach, materiáloch a prevedení. Každý produkt si môžete rýchlo a jednoducho porovnať, vrátane ceny. Nákup je tak nielen jednoduchší, ale takto si dokážete vybrať taký vibrátor, aký najviac využijete.

Related Posts

Erotické hračky pre ženy